מה זו ארמטורה ולמה הגיע הזמן להיפטר ממנה?

מעצבי פנים מכירים את הכלל הזה טוב יותר מאיתנו. הכלל אומר כי כדי להפוך בית נאה באמת, עלינו להשקיע בתאורה בתוך הבית. אור משפיע עלינו, על בני האדם באופן עמוק ומשמעותי. אנחנו צריכים אור כדי להרגיש בטוחים, עירניים ושלווים. בדיוק בגלל זה אדירכלים ומהנדסים עושים מאמצים אדירים, בעת תכנון של בית, דירה וכן הלאה, ביצירה של נקודות חשמל רבות ככל הניתן. כך תוכלו למעשה להעמיד גופי תאורה היכן שתרצו כדי להפוך את הבית מואר ונעים יותר. אמטורה היא מונח מקצועי המתייחס לחיפוי של תשתית חשמלית המיועדת להנחה של מנורה. אלא אם בחרתם אחרת בדרך כלל מדובר על חיפוי זול באופן יחסי וכזה שלא בהיכרח אפילו מחוברת לו נורה. מה שכמובן משפיע על העיצוב של הבית והופך אותו הרבה פחות אסתטי. במאמר הבא ננסה לעזור לכם להבין מה אפשר לעשות  במקרים כאלו. 

ארמטורה מתייחסת לכל חיפוי של תשתית חשמל

אל תחשבו כי ארמטורה בהיכרח צריכה להיות חיפוי נטול אסתטיקה. אנחנו מדברים למעשה על רכיב מכני אשר אותו מניחים סביב לכל תשתית חשמלית כדי לאפשר ללקוח להכניס נורה בצורה בטוחה. מטבע הדברים, אנחנו יכולים למצוא חיפויים יפים יותר, אשר מתאימים לטעם שלנו ולאסתטיקה של המבנה. לא פעם אנחנו רואים מי שכבר עברו לבית חדש או ערכו שיפוץ מסודר. אבל בסוף פשוט משאירים את אותה ארמטורה זמנית אותה הניחו העובדים בתום העבודה. כאן אולי המקום לציין כי החלפה של זו היא פעולה פשוטה יחסית ובעיקר כזו שתעזור לכם להרגיש הרבה יותר טוב. הרי אסתטיקה גם היא משפיעה על מצב הרוח שלנו. אין שום סיבה להישאר עם פריט מיותר בבית אותו אפשר להחליף בלי שום בעיה. 

איך לבחור תאורה מחמיאה 

אז באמת כאשר אנחנו מדברים על בחירה מושכלת של תאורה, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו שתי שאלות:

  • איזה סוג אור אנחנו רוצים לראות בנקודה הזו: יש הבדל משמעותי בין אור לבן של פלורוסנט ובין אור חמים וצהוב, המשרה תחושה של רוגע ונינוחות. הגדרה של סוג האור הרלוונטי עבורינו, תעזור לנו לבחור בצורה טובה יותר את המערכת הרלוונטית. 
  • איזה חיפוי נרצה עבור מערכת התאורה החדשה: היום אפשר למצוא מגוון רחב של אפשרויות בתחום הזה. אנחנו יכולים למצוא מערכת אשר מאפשרת לנו להתקין מנורות בתוך הקיר. מה שנותן תחושה של חדר מואר אמנם אבל כזה שלא תופס מקום. לעומת זאת, אנחנו יכולים לבחור ולתלות נברשת גדולה או קונסטרוקציה מעניינת אחרת. כאלו אשר יכולות להוסיף עוד אלמנט לחדר ולמעשה להשפיע על הקו העיצובי של החלל כולו. 

יש דברים בהם כדאי להשקיע יותר 

עיצוב הבית כאמור משפיע על מצב הרוח שלנו ועל האופן בו אנחנו מתנהלים בבית. מחקרים כבר הוכיחו כי ההספק שלנו בעבודה יהיה משמעותית גדול יותר אם נעבוד בסביבה אסתטית ונעימה לעין. לעומת זאת, חוסר אסתטיקה יכול לגרום לנו לוותר ולהרגיש חוסר נוחות, מה שישפיע על המוטיבציה שלנו לעבוד, ליצור וכן הלאה. כמובן, אנחנו צריכים להתאים מערכות אשר יתאימו לחיים שלנו. לצורך העניין, יש נקודות בבית בהם נרצה להוסיף אור ומקומות אחרים בהם אנחנו יכולים להסתפק בתאורה חלשה יותר אבל כזו המייצרת אווירה. ההמלצה שלנו היא פשוט להיכנס לאתר האינטרנט, https://ledmarket.co.il/  להסתכל על מגוון האפשרויות העומדות לרשותכם. אתם תגלו מהר מאוד כי אין חלום אותו אי אפשר להגשים. תוכלו להזמין עוד היום גוף תאורה מרשים ונאה כדי להחליף סוף סוף את אותה ארמטורה ישנה. הגיע הזמן לא? 

אהבת? אפשר לשתף!

אולי יעניין אותך

יש לך שאלה?

מה זה?

דילוג לתוכן