מה זה מעבד מחשב?

מה זה מעבד מחשב? שמעת שלמחשב שלך יש מעבד i5 / i7 / i9 ולא הבנת מה זה אומר בכלל מעבד? אז בשביל זה נוצר המאמר הזה – הכל על מעבדי מחשבים ניידים / נייחים!

מעבד הוא החלק של המחשב שמפרש ומבצע הוראות. היא גם אחראית על ניהול זרימת הנתונים בין המעבד לרכיבים אחרים במחשב.

הסוג הנפוץ ביותר של מעבדים הם יחידות עיבוד מרכזיות (CPUs), המשמשות להפעלת תוכנות, אך ישנן גם יחידות עיבוד גרפיות (GPU) ומעבדי אותות דיגיטליים (DSP).

מעבד הוא החלק של המחשב שמפרש ומבצע הוראות. הם מרכיב המפתח של מחשב שכן הם מעבדים מידע מיחידת העיבוד המרכזית (CPU) כדי לייצר פלט.

המעבדים מסווגים על סמך מהירות השעון שלהם, הנמדדת במגה-הרץ (MHz). ככל שמספר ה-MHZ גבוה יותר, כך הוא יכול לעבד מידע מהר יותר.

סוגי המעבדים העיקריים הם יחידת עיבוד מרכזית (CPU), יחידת עיבוד גרפית (GPU) ומעבד אותות דיגיטלי (DSP).

מעבד הוא חלק ממחשב שמפרש ומבצע הוראות בתוכנות מחשב, והופך אותן לאותות אלקטרוניים שיכולים לשמש את המחשב.

מעבדים מורכבים בדרך כלל ממספר ליבות, כל ליבה אחראית למשימה אחת ספציפית. ככל שלמעבד יש יותר ליבות, כך הוא יכול לפעול מהר יותר.

מעבדי i7 ו-i9 הם שניהם מעבדים חזקים ויעילים במיוחד עבור מחשב גיימינג. הם תוכננו לרוץ על מחשבים שולחניים אבל הם שימשו במחשבים ניידים כמו גם בשרתים.

איך לדעת איזה מעבד מחשב טוב לצרכים שלי?

לא קל לדעת איזה מעבד מחשב מתאים לצרכים שלך. הרבה גורמים נכנסים לפעולה לפני שאתה יכול לקבל את ההחלטה הנכונה. אתה צריך לדעת איזה סוג של משימות אתה תעשה וכמה כוח אתה צריך עבור המשימה הזו.

ביצועי המעבד נמדדים בג'יגה-הרץ (GHz). הטווח הנפוץ ביותר הוא בין 2 גיגה-הרץ ל-3.2 גיגה-הרץ, אם כי הוא יכול להגיע עד 8 או אפילו 10 גיגה-הרץ. עם זאת, ככל שיש למעבד יותר גיגה-הרץ, כך הוא יהיה יקר יותר. אם אתה רק גולש באינטרנט או עושה כמה משימות קלות כמו צפייה בסרטונים ב-YouTube, מעבד 2-GHz יעשה לך טוב.

Intel i9 הוא מעבד מחשב חזק מאוד עם 18 ליבות ו-36 חוטים ו-8 ליבות

עם כל כך הרבה אפשרויות שונות הזמינות בשוק, זה יכול להיות מכריע לבחור את הבחירה הנכונה. הנה כמה גורמים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מעבד מחשב לצרכים שלך.

כאשר אתה מסתכל על מעבדים, יש שלושה דברים מרכזיים שאתה צריך להתמקד בהם: מהירות, יעילות צריכת חשמל ומחיר.

חשוב לזכור שהמעבד הוא רק חלק מהמערכת שלכם ולא הכל יהיה תלוי בו. אתה גם צריך להיות מודע לתאימות עם רכיבים אחרים במערכת שלך כגון זיכרון RAM ולוח אם.

ישנם סוגים רבים ושונים של מעבדי מחשב, אך לכולם יש דבר אחד במשותף – לכולם יש מספר מסוים של ליבות. מספר הליבות קובע כמה משימות המעבד יכול לבצע בו זמנית.

מעבד מחשב הוא חלק חשוב מאוד מהמחשב שלך. זה ישפיע על המהירות שבה המחשב שלך מבצע משימות ועל כמות החשמל שהוא צורך. אתה צריך להיות זהיר לגבי הסוג שאתה קונה מכיוון שמעבדים מסוימים טובים יותר למשימות מסוימות מאחרות.

איך לדעת מה לבדוק לפני שאני קונה מחשב ומחליט לגבי המעבד שלו?

לפני שאתה קונה מחשב, אתה צריך לדעת איזה סוג של מעבד לקנות ומה ההבדלים העיקריים ביניהם.

חשוב שתבינו את ההבדל בין מעבד אינטל למעבד AMD. יש להם מטרות ורמות ביצועים שונות. יש גם דברים אחרים שיש לקחת בחשבון לפני רכישת מחשב כולל זיכרון RAM, שטח אחסון, מערכת הפעלה וכו'.

כדאי גם לשקול אם המחשב שלך ישמש למשחקים או למטרות עבודה. אם זה למטרות עבודה, ייתכן שתזדקק למעבד חזק יותר כגון Intel i7 או AMD Ryzen 7 2700x.

המעבד הוא המוח של המחשב שלך. הוא עושה הכל מחישוב, אחסון ועיבוד מידע ועד לניהול כוח. אז זה חיוני לדעת איך אתה יכול לדעת איזה סוג של מעבד אתה צריך לפני רכישת מחשב.

המעבדים מסווגים לפי מספר הליבות, מהירות השעון וצריכת החשמל שלהם. רשימה של מעבדים עם המפרטים שלהם מסופקת להלן:

– i7: דור 7 של Intel Core i7-7700K

– i9: דור 8 של Intel Core i9-7900X

– AMD Ryzen 3 2200G

– AMD Ryzen 5 2400G

– AMD Ryzen 7 2700X

ישנם סוגים רבים ושונים של מעבדים, ויכול להיות קשה לדעת איזה מהם מתאים לך. כדי להקל על הדברים, הנה כמה שאלות שכדאי לשאול את עצמך לפני שתחליט על מעבד.

1) איזה סוג של משימות אעשה עם המחשב שלי?

2) כמה זיכרון אני צריך?

3) כמה כוח עיבוד אני צריך?

4) איזה סוג כרטיס מסך אני רוצה?

אהבת? אפשר לשתף!

אולי יעניין אותך

יש לך שאלה?

מה זה?

דילוג לתוכן